25 Temmuz 2014 Cuma

24 Temmuz

Herkese merhaba,

Bugün temamız ayrılık ve tatil psikolojisine geçiş. Ekibimizden Haziran grubu yavaş yavaş ayrılıyor. Birlikte yoğun 3 hafta geçirince ayrılmak daha da zor oldu. Bugün Cansu ve Emre'yi uğurladık. 3 tane bozulmuş 1000 parçalık puzzle bitmeden bırakmadık tabi ki:) Başladığı işi bitirmeden bırakmayan biyoinformatik ekibi olarak puzzle tamamlama heyecanıyla sabahladık. Puzzle bahane ekip olmak şahane :) 

Cansu'yla o kadar çok ortak özelliğimiz var ki 3 yıl boyunca İstanbul Üniversitesi'nde olup da tanışmamamız büyük kayıp ama bu durumu stajımız sayesinde elimizden geldiğince telafi ettiğimizi düşünüyorum :) Emre ise objektif ve herkesle çok çabuk anlaşabilme özelliğiyle her ekipte bulunması gereken biri :) Cansu, Emre gibi ekibimize farklı özellikleriyle renk katan herkese ve bu renkleri bir araya getiren Ahmet Hoca'mıza çok teşekkür ediyorum.  

Temmuz grubu olarak hem birbirimize hem de 4 hafta boyunca sıkı vakit geçirmiş haziran grubuna hızlı bir şekilde uyum sağlama sürecine girmiştik. Bu zor süreçte ister istemez bazı sıkıntılar yaşadık fakat bu sıkıntılardan çıkarımlarımın bireysel gelişimime katkı sağladığını ve iş hayatına yönelik tecrübeler edindiğimi söyleyebilirim. Her yönden geliştiren staj bu olsa gerek :)

Stajın akademik kısmına gelecek olursak, temmuz grubu olarak kod yazmada hayli pratik kazandığımızı düşünüyorum. Ayrıca skype görüşmelerinde, uzun süreçlerde elde edilmiş bilgi ve tecrübeleri öğrenme fırsatı yakalıyoruz. Araya bayram tatilinin girecek olması biraz tempomuzu düşürecek gibi görünse de dönüşte bireysel projelerimize başlama heyecanıyla tatilde yapılacaklar planımı büyük ölçüde hazırladım. 

Bayramdan sonra tekrar buluşmak üzere, herkese iyi bayramlar :)
Çağla.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder