23 Temmuz 2014 Çarşamba

21.07.2014 - Ekip Ruhu


Merhabalar....
Yeni bir günün ışığını yüzümde hissederek uyandım. Uykusuz, yorgun gecelerin ardından enerjimi toplamaya çalışarak güne başladım. Uykusuzluk gözlerimi açmamı zorluyordu. Uykulu bir halde Gen Kök'e geldim. Gözlerim birden açıldı. O da ne? Puzzle'larımız bozulmuş, koyduğumuz yerden yanlışlıkla düşmüş ve dağılmışlardı. Grup olarak baya üzüldük ama tekrar yapmak için uğraşmaya başladık.

Bugün  yapılması gereken çok şey vardı aslında ama sabah 10:00'da yapılacak Skype görüşmesi ertelendi. Zaman kaybetmeden hemen Ahmet Hocamız bize "Java-script" programlama diline ait "D3" hakkında bizi bilgilendirdi.  En güzel olan durum ise yazılmış olan kodların  belli olmasıydı. Böylelikle elimizdeki örnekten yola çıkarak güzel sonuçlar ortaya çıkartabilirdik. Diğer konumuz ise "Bayesian İstatistiği" idi. Değişik düşünme tarzını kullanmaya zorlayan bir programdır. Programlama; düşünmeyi ve çalışmayı gerektiriyor. Bu yoğun günün ardından eğlence zamanı gelmişti.

"Harikalar Diyarı" eğlenmek için tam bize göreydi. Gitmek için yolculuk başladı. Emre su kayağı yapmak için bugünü bekliyordu. Gittiğimizde hemen hazırlanmaya başladı. Su kayağı şovunu izledik :). Sonrasında "Lazer Game"e gidip çok eğlendik. Herkesin yüzündeki mutluluğu görebiliyordum; çünkü bu staj  hepimize çok şey kattı. En başta ekip ruhu ne demek bunu öğrendik. Ardından güzel bir akşam yemeği yendi. Ayrılık çanları çalıyordu sanki... Malum bayram yaklaşıyor ve staja  il dışından gelen arkadaşlarımız için  gitme zamanı gelmişti. Burak ve Fatma bugün gitmek için bizimle vedalaştı. Bayramdan sonra dönecek olan arkadaşlarımızın yanında bayramdan sonra gelmeyecek olan arkadaşlarımız da olacaktı. Vedalaşma faslı bittikten sonra lunaparka geçip herkes istediği alete bindi ve unutulmayacak bir gece daha yaşandı. Gecenin sonunda yorgunluktan konuşmaya halimiz kalmamıştı. Gen Köke dönünce bazı arkadaşlar çalışmaya devam ederken çok yorgun olanlar ise evlerine gittiler.

Saatlerimizin dolu dolu geçtiği bu sıcak günlerde, ayrılık beni çok üşütüyor....

Teşekkürler.
Hande Seyhan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder