23 Temmuz 2014 Çarşamba

23.07.2014

Burada neler yaptığımızı merak eden herkese yeniden merhaba,

Yine her çarşamba olduğu gibi yazma sırası bende. Günler oldukça yoğun ve hızlı geçiyor hatta yetmiyor bile diyebilirim. Çok yoğun geçen son iki günden sonra oldukça yorulduk. Yeni şeyler öğrendikçe kafamız karışmaya başlıyor diyebilirim. Özellikle "D3" ve "Bayseian istatistiği" kafamı yeterince karıştıran konular oldu. Ama zor diye pes etmek yok daha uzun bir yolun başındayız. Skype konuşmaları da bizim için oldukça faydalı geçiyor ve her konuşmada kendimize önemli dersler çıkarıyoruz. Kısacası burada günler yorucu, öğretici ve eğlenceli geçiyor.

Bu gün neler yaptığımıza gelecek olursak öncelikle geçen iki günün yorgunluğundan bugün biraz geç gelerek kurtulduğumuzu söyleyebilirim. Saat 1 gibi yine tüm ekip GenKök' de her zaman ki yerimizde toplandık. Bihter ve Elif bir proje üzerinde çalışıyordu Ahmet Raşit Hoca ile biraz fikir alışverişi yaptılar. O sıra herkes kendi çalıştı. Kimimiz kod yazdık, kimimiz wiki, kimimizde 10 parmak çalıştık. 

Daha sonra Ahmet Raşıt Hoca' nın dün söylediği  bir dizi içerisinde kaç AAA, TTT , GGG ve CCC tekrarı olduğunu bulan kodu yazmaya çalıştık. Oldukça zorlansak da sonunda yazmayı başardık. Tabi kod yazmaya başlayınca durmak mümkün değil =). Devamı geldi bunun üzerine tüm genomda yüzdelerini veren bir fonksiyon yazdık. Daha sonrada  kodonlara gelen tekrarları bulan fonksiyonları yazdık. Anlıyacağınız bol kod yazmalı bir gün geçirdik.

Kodların bitmesiyle birlikte iftar için pizzalarımızı söyledik ve o sıra birde film açtık. Böylece iftara kadar birazda kafamızı boşaltmış olduk. Bu günün sürprizi ise Emre' nin bozulmuş olan puzzle' ı tek başına bitirmiş olmasıydı. Hiç birimiz bunu beklemiyorduk ama inandı ve başardı =). Tabi bizi bekleyen 2 adet parçaları birbirine karışmış 1000 parçalık puzzle var. İşte buyrun bu da bitmiş hali.


Bayram yaklaştığı için yavaş yavaş kabin üyeleri bir bir evlerine uçuyor. Bu gün de Bihter arkadaşımız evine gitti. İftardan sonra Haziran grubu onu yolcu etmeye gitti. Yarin de bizi vedalar bekliyor.

Haftaya bayram olduğu için görüşemeyeceğiz. Şimdiden herkesin bayramı kutlu olsun. Bayramdan sonra görüşmek üzere.

Sevgilerle,
Osman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder