4 Ağustos 2014 Pazartesi

Merhaba Django

Merhabalar...

Heyecan ve mutlulukla gözlerimizi açtık. Bayram tatilimiz bitti. Biyoinformatik yaz staj grubu küçük bir aradan sonra tekrar bir araya geldi. Aramızdan ayrılan bazı arkadaşlarımız oldu. Yoklukları çok belliydi. "Emre, Fatma, Cansu ve Ceyhun"  aramızda olmasanız da burada çok güzel anılarla anılıyorsunuz emin olun. :)
Bugün biyoinformatik stajımıza  bir ödevle başladık.Ödevimiz belli bir RNA baz dizisini onlu baz parçalarına ayırıp bu baz topluluklarını listeye atıp listemizin içindeki her bir elemanı (onlu baz topluluğu) ın GC content' inin yüzdesini bulmaktı. Bunları uyguladıktan sonra  bu yüzdelerin her birini listeye yerleştirdik. İstediğimiz baza kolaylıkla ulaşabilmek için. Ödevimiz bittikten sonra güzel sohbet dolu öğlen yemeğimizi yedik.

Bugünün anlamı bizler için oldukça büyüktü. Python da belli bir seviyeye geldik. Artık Django üzerine çalışmaya başladık. Temmuz grubu Tuna projesine dahil oldu. Bilgisayarlara Ubuntu kurulumu yapıldı. Django'yu yükledik ve giriş yaptık.

Yeni bir şeyler öğrenmek insanın kendini  çok mutlu hissetmesine sebep oluyor. Bizim için artık Django dönemi başlamıştır. Yoğun çalışmalardan sonra keyifli akşam yemeğimizin zamanı gelmişti. Gen Kök'e lahmacun spariş ettik. Üstüne dondurmalarımızı da yedik. Yanındaki insanlar güzel olunca insanın soluduğu hava bile farklı geliyordu. 

Sonra internet üzerinden sketch oyununu oynadık. Karşıdaki insanlara karşı tabi ki tüm staj gurubu rakip oldu. Her zaman ki gibi çok eğlendik.

Galibiyetimizin sonucu :)

Bu ekibin en sevdiğim özelliği hem çalışıyor hem de eğlenmesini biliyor. Bunun sonucunda çalışma verimimiz her zaman yüksek oluyor. Buda başarıyla sonuçlanıyor.

Bayram sonrası pazartesimizden aktaracaklarım bu kadar.

Görüşmek üzere.

Hande SEYHAN


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder