28 Haziran 2014 Cumartesi

27 Haziran

Ve bugün 3. staj haftamızın sonuna geldik. Bugün bireysel projelerimiz hakkında sunumlar yaptık. Bu sunumların bize birçok faydası oldu hem yeni gelecek ekip arkadaşlarımız için bir hazırlık oldu hemde ortak bir tartışma ortamı yakalayarak projelerimizin daha iyi şekillenmesini sağladı.

Bihter arkadaşımız ayrıca örnekler ile verilerin işlenmesi, görselleştirilmesi ve anlamlandırılması hakkında bize ek olarak çok güzel bir sunum yaptı. Sunumda şu örneği vermek istiyorum, meteorolojiden aldığınız gigabyte düzeyinde verileri analiz ederek, tek bir resimde, birçok konuda çıkarsama yapabiliriz. Örneğin optimum tatil zamanını görebildik :) . Burdaki temel yaklaşımımız aslında, bir resim bin gigabyte a bedeldir.

Bugün Ahmet Hocamızla bireysel görüşmelerde yaptık. Projelerimizi büyük oranda şekillendirmiş olduk. Artık bireysel projelerimiz belli ve diğer haftadan itibaren bireysel projelerimiz için kod ağırlıklı çalışacağız. Belki önümüzde kısa bir zaman varmış gibi görünebilir ama bireysel projelerimizin temellerini aslında TUNA projesi ile atmış olduk. Yazdığımız birçok fonksiyonu ve mantığını biliyoruz ve kendi projelerimiz için kullanabilecek durumdayız.

Tuna projemizden biraz bahsedeyim, beklenen TUNA projesinin Web kısmı için başlangıcı haftaya yapacağız ve artık projemiz görselleşmeye başlayacak. Yazdığımız kodların meyvelerini toplama zamanı geldi :)

Öğleden sonra bireysel projelerimizle ilgilendik. Kendi fonksiyon arşivlerimizi oluşturduk, bireysel projelerimiz hakkında kaynaklar araştırdık ve diğer haftaya hazırız :)

Sevgiler
Burak ÖZGÖREN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder